Увага! В районі проводиться пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин проти сказу!
Черкаська селищна рада, опубліковано 24 жовтня 2024 року о 09:15

Новомосковське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області інформує, що з метою виконання Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2024 рік, а також профілактики та зменшення захворюваності на сказ в дикій фауні з 28 жовтня 2024 року заплановано розпочати осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території всіх громад Новомосковського району.

Епізоотична ситуація зі сказу на Новомосковщині залишається вкрай напруженою. Захворюваність на сказ тварин за вичерпаний період 2024 року в 4,9 рази перевищила рівень захворюваності 2023 року. Вже зареєстровано 34 вогнища сказу проти 7 в минулому році. Лабораторно підтверджено захворювання у вогнищах 45 тварин, з них 26,7% лисиць, 28,9% котів (6,7% - безпритульних), 17,8% - собак (2,2% - безпритульних), 13,3% - серед ВРХ, 8,9% - серед ДРХ (кіз), 4,4% куниць.

Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу. В цьому році суттєво збільшено площу, на якій планується проведення пероральної імунізації в Новомосковському районі під час осінньої кампанії, з 671,6км2 до 1022,042 км2.

Для імунізації тварин від сказу використовується пероральна вакцина українського виробника ТОВ «Укрветпромпостач». Принади з вакциною мають вигляд невеликих брикетів із запахом м’ясо-кісткового борошна, що приманює тварин на великих відстанях. Всередині брикету знаходиться желеподібна капсула з вакциною, яка є стабільною в польових умовах, безпечною для інших тварин, людей та навколишнього середовища.

У зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини здійснюватимуться шляхом наземного розподілу принад з вакциною на територіях мисливських угідь поза населених пунктів і водойм.

В кампанії будуть задіяні фахівці державних лікарень ветеринарної медицини, спеціалісти Держпродспоживслужби, користувачі мисливських угідь, представники органів місцевого самоврядування.

Тривалість проведення пероральної імунізації залежатиме від погодних умов, до охоплення всієї запланованої території.

Дані заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких та здичавілих безпритульних тварин, котрі є основними розповсюджувачами збудника сказу та значно покращать епізоотичну ситуацію в районі.

Звертаємось до мешканців місцевих територіальних громад з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин. При виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, не переносити з місця, а залишати привабливими для тварин.

Заздалегідь дякуємо за розуміння!

Також нагадуємо про необхідність проведення вакцинації проти сказу всім домашнім улюбленцям, починаючи з 3-місячного віку щорічно. Для здійснення щеплення необхідно обов’язково звернутися до лікарень ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

 

Новомосковське районне управління

Головного управління

Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux