Все буде Україна!!! №78
Черкаська селищна рада, опубліковано 01 грудня 2022 року о 10:21

"Сьогодні держава та громадяни України стикаються з найважчою зимою для багатьох поколінь. Російська агресія продовжує націлюватися на найбільш важливі для життя системи: електроенергію, тепло та водопостачання.

Весь світ дивиться і бачить, що відбувається. Європейський парламент наголосив, що ці навмисні напади й звірства, вчинені російськими військами та їхніми прибічниками проти цивільного населення в Україні, руйнування цивільної інфраструктури та інші серйозні порушення міжнародного та гуманітарного права, прирівнюються до терористичних актів та є військовими злочинами. Цей крок – іще одна ознака того, що Євросоюз стоїть на боці України, що Європа розуміє всю тяжкість нинішнього становища і зробить усе задля підтримки України в найскрутніший час.

Пам’ятайте, що коли ця скрута закінчиться, на нас усіх чекатиме краще майбутнє у спільній європейській родині.


Нижче наведені останні зміни у законодавстві зокрема про прийняття держбюджету на 2023 рік та ресурси для місцевих бюджетів та роз’яснення правової практики у сфері відновлення нормального життя на деокупованих територіях."

Основні зміни законодавства:

3 листопада 2022 року Верховна Рада прийняла закон «Про Державний бюджет України на 2023 рік» (реєстр. номер законопроект №8000).

Доходи проєкту державного бюджету на 2023 рік передбачено у сумі 1 трлн 330 млрд грн (31 млрд євро), у тому числі доходи загального фонду – 1 трлн 173 млрд грн та доходи спеціального фонду – 156 млрд грн. Дефіцит Державного бюджету України становитиме 20,6 % від ВВП. Його планують профінансувати за рахунок збільшення зовнішніх запозичень. Видатки державного бюджету становитимуть 2 трлн 640 млрд грн (62,6 млрд євро), у тому числі загального фонду – 2 трлн 312 млрд. грн. та спеціального фонду – 328 млрд грн.

Загальний обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів на 2023 рік передбачений у обсязі 605,1 млрд грн (14,3 млрд євро), у тому числі:

• доходи місцевих бюджетів – 420,9 млрд грн (10 млрд євро);

• трансферти з державного бюджету – 184,2 млрд грн (4,4 млрд євро).

Окрім звичного набору трансфертів у 2023 році місцеві бюджети отримають додаткову дотацію на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на де-окупованих територіях, тимчасово окупованих та інших територіях України у обсязі 23,9 млрд грн. Окрім того, у складі державного бюджету передбачені окремі програми, кошти яких будуть спрямовані зокрема і на підтримку місцевого самоврядування, серед яких Фонд ліквідації наслідків збройної агресії (35,5 млрд грн, еквівалент 841,2 млн євро) та Державний фонд регіонального розвитку (2 млрд грн, еквівалент 47 млн євро).



Правова практика

Національна служба здоров’я опублікувала роз’яснення від 19.11.2022р щодо безоплатного отримання інсуліну за програмою реімбурсації ліків.
У роз’ясненні подано покроковий алгоритм отримання необхідних ліків. Важливо, що на час воєнного стану в рецепті лікар може вказати не торгову назву препарату, а тип інсуліну відповідно до такої класифікації: інсулін людський генно-інженерний: короткої дії; середньої дії тощо. У 2023 році НСЗУ буде відшкодовувати пацієнтам вартість тест-смужок для вимірювання рівня цукру в крові.
Національна соціальна сервісна служба України оприлюднила роз’яснення на своїй сторінці у Facebook щодо можливості отримання соціальних виплат на окупованих та щойно звільнених територіях.

Нарахування та виплата грошових допомог на період дії воєнного стану на території адміністративно-територіальних одиниць, де органи соціального захисту населення не мають можливості забезпечити підготовку виплатних документів та проведення фінансування, здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 215 «Про особливості

нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану» (зі змінами), якою передбачено спеціальний механізм виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій для таких регіонів, згідно з яким Мінсоцполітики здійснює нарахування грошових допомог, пільг та житлових субсидій на центральному рівні потужностями Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України» на підставі розмірів грошових допомог, пільг та житлових субсидій, що були нараховані у січні 2022 року.

Після відновлення роботи органів соціального захисту населення буде повернуто попередню процедуру нарахування та проведення фінансування виплати державних допомог.


Міністерство освіти і науки України підготувалопокрокову інструкцію для відновлення освітнього процесу після звільнення тимчасово окупованих територій та юридичні аспекти.
Алгоритми першочергових дій розроблені окремо для органів місцевого самоврядування, органів управління освітою, керівників органів управління у сфері освіти та керівників закладів освіти. Цей документ передбачає покрокову послідовність дій усіх причетних органів та посадових осіб від моменту звільнення території до запуску процесу навчання. Організація освітнього процесу на деокупованих територіях передусім має залежати від безпекової ситуації і визначається рішенням військових адміністрацій.

Міністерство економіки України оприлюднило Лист № 3311-05_74721-06 від 14.11.2022 Щодо здійснення закупівель товарів з визначеним ступенем локалізації.

Лист оприлюднено за результатами численних звернень суб’єктів сфери закупівель щодо проблемних питань, пов’язаних з відсутністю достатньох кількості товарів з передбаченим законодавством ступенем локалізації.

Зокрема, у листі замовнику пропонується:

• По-перше, замовник повинен оголошувати закупівлю навіть якщо за попереднім аналізом необхідний товар відсутній у переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації, оскільки під час періоду подання тендерних пропозицій виробники можуть внести свій товар до переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації та взяти участь у закупівлі.

• По-друге, для успішного здійснення закупівлі пропонується також замовникам проводити попередню роботу з виробниками необхідного товару, інформувати їх про заплановані закупівлі та необхідність внесення товару, що ними виробляється, до переліку товарів з підтвердженим ступенем локалізації для подальшої участі в закупівлях.

• По-третє, щодо інформації про наявних в Україні виробників необхідних товарів та їх контактів пропонується звертатись до профільних асоціацій чи спілок відповідних сфер виробників, а також Федерації роботодавців України.

Разом з тим Мінекономіки інформує, що відповідно до підпункту 1 пункту 61 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону Кабінет Міністрів України за погодженням із комітетом Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання промислової політики та розвитку окремих галузей виробництва, може зменшити ступінь

локалізації виробництва для проведення окремої закупівлі товару, визначеного підпунктом 2 цього пункту.



Державна податкова служба України надала відповідь на запитання : Чи нараховується та сплачується платниками податку на прибуток – власниками, орендарями, користувачами на інших умовах (в тому числі на умовах емфітевзису) земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації?

Тимчасово, за 2022 та 2023 податкові (звітні) роки, не нараховується та не сплачується загальне мінімальне податкове зобов’язання за земельні ділянки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, та/або за земельні ділянки, визначені обласними військовими адміністраціями як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації, визначається Кабінетом Міністрів України.



Можливості для громад

Програма підтримки молодіжних ініціатив разом з Агентством з розвитку приватної ініціативи (АРПІ) та Мережею українських ОГС для підтримки громад зі спадщиною GoHeritage! за співфінансування Фонду підтримки демократії NED (США) запрошують до участі в програмі лідерів молодіжних ОГС України, в т.ч. студенти, вчителі, краєзнавці, знавці історії та культури місцевих громад технологи, літератори, інші творчі особистості і не тільки.

Мета програми: залучити молодь громад до порятунку та збереження культурної спадщини, яка потерпає від війни або перебуває поза увагою соціуму для підвищення її цінності, впізнаваності та популяризації такої спадщини у локальному, національному чи міжнародному вимірах. Ініціативи повинні бути реалізовані на рівні однієї або кількох місцевих громад України (крім громад на тимчасово окупованих територіях).

Кінцевий термін 30 грудня 2022. Більше інформації за посиланням.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux