В Україні зафіксовано масовий мор риби: що потрібно знати, щоб не отруїтися
Держпродспоживслужба України, опубліковано 22 червня 2023 року о 14:40

Через підрив Каховської ГЕС збільшилася ймовірність зараження риби і як наслідок – зараження людей такою небезпечною хворобою – як ботулізм.

Риба також може містити збудники інфекційних захворювань, паразити і небезпечні хімічні речовини! Жоден спосіб приготування не зробить її безпечною, тому вона несе загрозу для здоров’я та життя людей і тварин. Таку рибу неможливо вживати в жодному вигляді (солена, сушена, варена, смажена).

Щоб не допустити отруєння мешканців Новомосковщини, фахівці Новомосковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області разом з місцевими органами влади посилено контролюють якість риби і морепродуктів, що реалізують на ринках району з метою призупинення несанкціонованої торгівлі.

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ, ЩОБ НЕ ОТРУЇТИСЯ

не купувати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках, яка була виготовлена в домашніх умовах та без лабораторного контролю;

купуючи сушену та в’ялену рибу промислового виробництва, навіть в закладах торгівлі, звертайте увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності;

вимагайте у операторів ринку документи, що підтверджують походження товару (наразі заборонено реалізацію риби та морепродуктів, отриманих з Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей);

бажано вживати консерви тільки промислового виготовлення, оскільки технологія та рецептура їх приготування розроблена з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю;

не вживайте консерви при найменшій підозрі на їх недоброякісність, а саме не використовувати продукцію з бомбажних (здутих) банок.

Наголошуємо, що реалізація живої риби має проводитись виключно з дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, а саме: кожна партія риби живої має надходити на ринки з товарно-транспортними накладними та супровідними ветеринарними документами, після чого проводиться її ветеринарно-санітарна експертиза в лабораторії на ринку та видаються експертні висновки.

Наполегливо рекомендуємо у найближчий час взагалі утриматися від придбання та вживання у їжу свіжовловленої риби. Не наражайтеся на небезпеку, адже існує ймовірність реалізації недобросовісними продавцями мертвої та зараженої риби.

Не слід виготовляти в’ялену, копчену рибу в домашніх умовах, адже в товщі її м’яса можуть створюватись сприятливі умови для розвитку мікробів ботулізму. На початку червня у Дніпропетровській області вже зареєстровано 2 випадки захворювання на ботулізм, 1 з них летальний. В анамнезі захворювань є факт вживання постраждалими засоленої та засушеної риби домашнього приготування.

Закликаємо громадян свідомо ставитися до вибору продуктів харчування та враховувати потенційні ризики, що наразі існують.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux