Компенсація роботодавцям за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю
Державна служба зайнятості, опубліковано 16 жовтня 2023 року о 09:04

Через війну, що триває в нашій країні, на жаль, чимало осіб працездатного віку отримали інвалідність, а проте мають можливість та бажають працювати. Для того щоб підтримати роботодавців, які готові не тільки формально працевлаштовувати осіб з інвалідністю, а й створювати для них комфортні умови роботи, Уряд постановою № 893 ухвалив механізм надання компенсації фактичних витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп. Умови надання компенсації, строки та розміри визначає Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затверджений постановою № 893 (далі — Порядок № 893).

Дія Порядку № 893 поширюється на роботодавців, які починаючи з дня набрання чинності постановою № 893 (з 29.08.2023) працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи, яка є застрахованою особою. Отримати компенсацію зможуть:

юрособи та їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи чи їх представництва;

самозайняті особи (незалежні професіонали та ФОП), які використовують найману працю фізосіб на підставі укладених трудових договорів (контрактів).

Отже, отримати компенсацію роботодавець зможе за умови, що для працевлаштованих після 29.08.2023 (дати набрання чинності постановою № 893) осіб з інвалідністю довелося переобладнати (або адаптувати під потреби такої особи) робоче місце.

Як визначено п. 2 Порядку № 893, облаштуванням робочого місця вважається комплекс заходів та засобів, вжитих роботодавцем для адаптації та розумного пристосування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю згідно з документом, в якому визначена така рекомендація, з урахуванням потреби такої особи.

ДО ВІДОМА. Термін «робоче місце» - це місце (приміщення), на якому працівник постійно чи тимчасово перебуває в процесі трудової діяльності і яке визначене, зокрема, на підставі трудового договору (контракту).

Але! Компенсуватимуть роботодавцям витрати на придбання допоміжних засобів, які потрібні для пристосування робочого місця під потреби конкретної особи з інвалідністю. Зокрема, це витрати на придбання: меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення / зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів); транспортерів для піднімання сходами з електроприводом; допоміжних засобів для позиціонування курсору та тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівських клавіатур та портативних пристроїв; підйомних платформ для робочих місць; допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути й бачити тощо.

Компенсація за облаштування робочого місця передбачає відшкодування роботодавцю фактичних витрат на облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю у розмірі, що не перевищує граничного розміру компенсації А саме, граничний розмір компенсації не може перевищувати:

15 розмірів МЗП — для осіб з інвалідністю І групи;

10 розмірів МЗП — для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Отже, компенсуватимуть не всю суму, яку фактично витратив роботодавець на переобладнання робочого місця, а лише в межах граничної суми, встановленої Порядком № 893 на одну особу з інвалідністю (залежно від її групи інвалідності), у 2023 році: 100 500,00 грн — для осіб з інвалідністю І групи та 67 000,00 грн — для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Для отримання компенсації роботодавець має подати до центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності.

Заяву слід подати протягом 90 к. дн. із дня працевлаштування такої особи.

Телефон для консультування Новомосковської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості (068)9640038 Тетяна Вікторівна

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux