Указом Президента України Володимира Зеленського у 2020 році, 26 лютого офіційно визнали Днем спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Саме тоді практично 15 тисяч активістів звучали єдиним голосом. Зараз разом із ними звучать мільйони інших голосів з усіх куточків нашої держави та світу.
Спротив не покидав окупований півострів протягом 9-ти років. Від мітингів до одиночних демонстрацій, від акцій протесту до героїчних вчинків українських військових, яким попри загрозу, вдавалося тримати оборону флоту та навіть забрати деяку військову техніку від загарбників. Це була не лише окупація, що вже було безпрецендентним явищем для Європи у ХХІ столітті, це був початок війни.
Неймовірні громадяни нашої держави боролися і продовжують боротися, не маючи жодних компромісів щодо своєї ідентичності та територіальної цілісності нашої Батьківщини. У 2014 році росія спробувала забрати не лише територію, а й наших людей. Та попри її “неоколонізаторську” політику, Крим був українським. І завжди таким буде.
Про це говорить історія…
Неодноразово згадуючи видатних українських вчених, поетів, філософів – історія говорить тобі про те, що саме розвиток нашої культури базується на на наших українських землях!
25 лютого - день народження видатної української поетеси Лесі Українки. Леся Українка – одна з найвидатніших українських письменниць, яка зробила величезний вклад у розвиток нашої культури, зокрема літератури, але найголовніше, у розвиток нашої духовності, національної свідомості та всенародного патріотизму.
Леся Українка прожила, на жаль, усього 42 роки. Причиною цього була тяжка хвороба –коксит. Із цією недугою Леся боролась упродовж усього життя, адже захворіла вона ще маленькою дитиною, у віці 12 років. Кожен день Леся долала хворобу, через тяжкі болі, але, незважаючи ні на що, продовжувала відчайдушно працювати.
Леся багато подорожувала, змінювала клімат за порадою лікарів. Рятуючись від хвороби, талановита письменниця їздила до Німеччини, Австро-Угорщини, Італії, Єгипту, декілька разів була на Кавказі, Одещині, у Криму. Саме про перебування поетеси у Криму і піде мова.
Крим є величною красою, тому для всіх є дуже важливим знання про перебування такої великої письменниці та є великою честю те, що такі талановиті люди жили і творили у Криму. Безкрає синє море полонить і зачаровує Лесю. Її вабить буйний морський простір, іскриста сонячна стяга, химерний танець хвиль, дивне відчуття свободи.
Доля поєднала Лесю з морем назавжди.
У пошуках хоч якогось рятунку від нестерпного болю, вона неодноразово прибуватиме до благословенного Богом Криму. На хвилі натхнення письменниця , саме у Криму, створила чимало поезій, творів, віршів.
У кінці 1908 року Леся Українка назавжди покидає Крим, але залишає йому на згадку найдорожчий подарунок письменника – свої твори, натхнені природою Криму та чарами моря. Лесю по праву можна назвати найяскравішим співцем Криму: його первозданної краси, самобутньої історії, прекрасного народу, вічного прагнення до свободи.
Дев’ять років тому російська федерація розпочала збройну агресію проти України. Усе почалось в Криму. Наразі, спротив триває по всій країні, триває і досі! В свій час, доля поєднала Лесю Українку з морем назавжди, як і кожного українця зараз.
Знаємо, що перемога України вже зовсім скоро, але вона неможлива без вільного Криму. Адже з його окупації почалася війна, його звільненням вона й закінчиться. Дорога у нас одна, і веде вона до свободи, незалежності та суверенності. Так, на нас чекає багато роботи, що усунути всі наслідки окупації півострова та повернути його до нормального життя, як частини європейської країни з демократичними цінностями. Але ми точно бачимо, що Крим скучив за Україною так само сильно, як Україна за ним. Вже зовсім скоро додому! А поки стоїмо, боремося та віримо. Інфографіка боротьби з окупантом!
Крим – це Україна!
Ми пам'ятаємо все! І 26.02.2023, у День спротиву окупації АР Крим та міста Севастополя віримо, що українці обов'язково повернуть свободу , даючи відсіч ворогу!
Слава Україні!