Заходи підтримки для громадян територіальної громади
опубліковано 13 квітня 2022 року о 11:43

Триває героїчне протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Упродовж минулого тижня увесь світ став свідком жахіть російської війни, дізнавшись про звірства над мирними жителями Бучі, Бородянки, про більш аніж п’ятдесят вбитих і понад сотню поранених унаслідок ракетного обстрілу залізничного вокзалу Краматорська. Вони закарбуються у пам’яті назавжди!

Багато людей можуть відчувати себе фізично та морально виснаженими. Але саме зараз, як ніколи, держава та мешканці нашої громади сприяють наближенню загальної перемоги у війні.

Саме наша самовіддана праця сьогодні – запорука наповнення місцевого та державного бюджетів, частина коштів від яких йде на фінансування Збройних Сил України. Ті, хто не має змоги працювати, піклуються та допомагають своїм співмешканцям й внутрішньо переміщеним особам, волонтерам: виготовляють маскувальні сітки, сортують речі, навантажують й розвантажують гуманітарну допомогу, піклуються про нужденних, переглядають домашній одяг та взуття, які, можливо, зможуть знадобитися дорослим та дітям, які були вимушені покинути свій дім. 

Україна та решта країн Європи стають дедалі ближчими. Минулої п’ятниці Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляйєн та Високий представник Європейського Союзу із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель відвідали столицю України і вручили Президенту України Володимиру Зеленському анкету, котру необхідно заповнити для набуття статусу кандидата на членство у Європейському Союзі.

Разом наближаймо ПЕРЕМОГУ!

Сервіси для громадян:

Міністерство цифрової трансформації України (далі – Мінцифра України) оновило застосунок Дія. Тепер через нього можна подати заяву про пошкодження нерухомого майна (приватної садиби, квартири, інших житлових приміщень, котрі є окремим об’єктом права власності), унаслідок воєнних дій. Більше інформація знаходиться за цим посиланням.

Також Мінцифра України розробила чат-бот єВорог, https://t.me/evorog_bot, завдяки якому Збройні Сили України можна повідомити про місцерозташування підрозділів Збройних Сил РФ.

У чат-боті можна зазначити: техніку окупанта, обравши її зі списку, або вписати самостійно; час, коли бачили ворогів; кількість окупантів чи техніки. Інформацію можна надсилати із або без фото чи відео.

Для організації евакуації населення запущено офіційний телеграм-бот @Evacuation2022_bot та сайт підтримки https://evacuation2022.com. За допомогою цього бота можливе надання гуманітарної допомоги у зонах бойових дій, а також на тимчасово окупованих територіях.
Створено чат-бот «Знайди рідних», який дозволяє знайти тих, із ким втрачений зв’язок, незалежно від того, де вони зараз перебувають. Посилання на чат-бот – https://t.me/Family_Search_bot та відеоінструкція щодо користування ним https://bit.ly/388Qzer.
Для постраждалих, що перебувають у зоні бойових дій в Україні, створено контакт-центр «PROBONO.HELP», телеграм-бот https://t.me/EvromaidanSOS_bot, https://t.me/ukraine_2022_help_bot, Viber-bot: http://tinyurl.com/2p8pna8j. Вони допомагають отримати інформацію, де отримати допомогу, як вирішити Вашу проблему та містить контакти надійних волонтерських фондів. У разі виникнення питань, прохання звертатись за телефоном: +380 95 682 13 44.
Міністерство соціальної політики України інформує, що Українська компанія ТОВ «Економіка довіри» започаткувала програму фінансування українських товаровиробників. Підприємство чи ФОП, які працюють на території України та хочуть і можуть надати українцям безкоштовно матеріальну допомогу, можуть долучитися до проекту шляхом: 1. заповнення анкети-заяви на отримання допомоги; 2. укладення договору; 3. отримання коштів; 4. надання безкоштовної допомоги громадянам та / чи волонтерським організаціям; 5. звітування (фото, відео, опис реалізації договору). Більше інформації – за цим посиланням.
Мінрегіон України започаткувало соціальну ініціативу «Прихисток» – проект із розміщення українців, які вимушені переселитися із зон бойових дій. Щоб запропонувати своє житло для проживання внутрішньо переміщеним особам і отримати компенсацію, необхідно: подати заяву до органу місцевого самоврядування за місцем проживання або через сайт https://prykhystok.gov.ua/ про готовність прийняти у себе ВПО; при поселенні ВПО подати інформацію до органу місцевого самоврядування; до 5-го числа щомісяця інформувати ОМС про кількість днів та ВПО, які проживали; отримати компенсацію.

Національна служба здоров’я України (далі – НСЗУ) у мережі Фейсбук поширила своє роз’яснення щодо порядку отримання медичної допомоги у сімейного лікаря, педіатра або терапевта у воєнний час. НСЗУ наголошує, що сімейний лікар може виписати паперовий рецепт за програмою «Доступні ліки» при серцево-судинних захворюваннях, бронхіальній астмі та діабеті навіть без укладеної декларації. Переміщені особи без укладення нової декларації, звернувшись до найближчого медичного закладу, який надає первинну медичну допомогу, можуть зробити планове щеплення чи отримати допомогу щодо визначення причини різкого погіршення самопочуття, встановлення діагнозу чи отримання плану лікування, інших послуг. Роз’яснення НСЗУ щодо отримання первинної медичної допомоги у воєнний час доступні й у відеоформаті.


Держпраці створила «Інформаційний портал» про трудові відносини в умовах воєнного стану. За допомогою порталу легко знайти контакти, за якими можна в телефонному чи іншому доступному режимі отримати консультацію з питань застосування законодавства і відповіді на найпоширеніші питання.
Застосунок BetterMe: Health Coaching відкрив безкоштовний доступ до тренувань для українців. Ресурс містить окремі тренування для людей на візках, користувачів похилого віку, вагітних та дітей.


Інші корисні ресурси для пошуку житла та прихистку: 

«Ukraine Take Shelter», https://www.ukrainetakeshelter.com/, незалежна електронна платформа для пошуку житла, перекладена на шістнадцять мов. Все, що Вам потрібно зробити, це вказати назву міста, в якому бажаєте знайти житло, і переглянути список доступних варіантів проживання. Сьогодні на платформі понад 25 000 пропозицій хостингу по всьому світу та більше мільйона користувачів.
«Blend Social», https://blendsocial.io/, безкоштовний додаток для смартфону, у якому люди з усього світу можуть надавати постраждалим інформацію щодо продуктів харчування, місць проживання, одягу, транспорту, укриттів тощо.
Ініціатива «Допомагай!», https://shelter.dopomagai.org/, зручний спосіб знайти житло в безпечних містах України або за кордоном.
Платформа для прихистку біженців у Європі, https://ua.eu4ua.org/, є ресурсом для об’єднання українських біженців з європейцями, які готові надати своє житло. Платформа корисна й тим, що тут можна подати заявку для пошуку роботи.
Інтерактивна мапа «I Can Help», https://icanhelp.host/, на мапі легко знайти пропозиції житла від власників у Європі з контактами та його описом.
Інтерактивна мапа «MapaHelp», https://mapahelp.me/, на якій окрім житла можна знайти пропозиції психологічної, гуманітарної, медичної допомоги, надання їжі, переїзду / трансферу, перетримки тварин тощо
«Shelter for UA», https://shelter4ua.com/ua, сервіс, який допомагає поєднати людей у пошуку житла з тими, хто готовий його надати. Можливий пошук серед усіх пропозицій на інтерактивній мапі, так і за наступними параметрами: немеленим пунктом, датою та кількістю людей для поселення.
На сайті «Host4Ukraine», https://host4ukraine.com/, можна знайти житло, подавши інформацію про себе, вказавши бажану локацію перебування, та очікуючи на пропозицію від власників житла, або знайти існуючий варіант на інтерактивній мапі.
Ті, хто вимушено виїжджає за межі України через війну, може знайти корисну інформацію на сайті, створеному Міністерством закордонних справ України (далі – МЗС України), https://tripadvisor.mfa.gov.ua/. На ньому в зручній формі викладена інформація у розрізі різних країн світу щодо умов в’їзду та допомоги тимчасово переміщеним громадянам України, інформація про центри допомоги, про наявне соціальне забезпечення, а також посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України та контакти посольств.
МЗС України радить громадянам, які виїжджають за кордон, зареєструватися у системі Добровільна Реєстрація Громадян України («ДРУГ») за цим посиланням https://friend.mfa.gov.ua/#/. Система дозволяє консульським установам України по всьому світу залишатися на зв'язку з громадянами, повідомляти їм важливу та корисну інформацію про країну їхнього тимчасового перебування, а також надавати допомогу, інструкції, як діяти в надзвичайних ситуаціях.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux