Соціальна стійкість та гендерна політика
Черкаська селищна рада, опубліковано 24 квітня 2024 року о 14:00

У відповідь на повномасштабне російське вторгнення українці і українки продемонстрували неабияку стійкість. І це не лише мілітарна стійкість військових, але й соціальна стійкість громадян в умовах травматичних подій війни.

Доцільним представляється подальше цілеспрямоване використання феномену “соціальної стійкості” при обґрунтуванні та ухваленні управлінських рішень, спрямованих на розвиток людей, відновлення та розвитку громад.

Виходимо з того, що стійкість і вразливість є такими властивостями соціального суб’єкта, які знаходяться в діалектичному зв’язку. Аналізуючи реальну ситуацію, маємо зазначити, що війна спричинила травматичні події, які викликають подібні стани у всіх громадян і громадянок України, незалежно від того, чи залишились вони за місцем проживання у своїх територіальних громадах, чи змушені були евакуюватись з місць ведення бойових дій та отримали статус внутрішньо переміщених осіб або біженців за кордоном.

У відповідь на війну в Україні розгортається значна кількість волонтерських мережевих проектів, державних і міжнародних гуманітарних програм забезпечення речами першої необхідності – водою, продуктами харчування, ліками, засобами гігієни, прихистком. Однак, за існуючими програмами підтримки їх не вистачає. З іншого боку, існує ризик, що гуманітарна допомога та опіка, надані без врахування реальних потреб жителів і жительок громад, можуть спричинити не лише нераціональне використання обмежених ресурсів, а й спровокувати споживацьке ставлення певних прошарків громадян і громадянок, послабити наявний потенціал стійкості людей і громад.

Отже, аналіз чинників соціальної стійкості та вразливості населення в умовах воєнного стану спрямований на виявлення потреб і соціальних зв’язків громадян і громадянок (з врахуванням гендерних особливостей) у вибраних громадах та виявлення механізмів розвитку соціальної стійкості людей, а також формулювання рекомендацій щодо відновлення і розвитку громад, з урахуванням пережитих травматичних подій.

Спрямування на вивчення гендерних аспектів соціальної стійкості в умовах воєнного стану потребує багато уваги, тому запроваджено дуже якісну та дієву платформу допомоги врятованим – це урядовий сервіс для підтримки постраждалих внаслідок війни.


Платформа допомоги врятованим – єдиний державний онлайн-майданчик з повною інформацією про надавачів допомоги населенню.

Вона створена за ініціативою Офісу Віце-прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, за сприяння урядової уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення.

На платформі зібрані контакти сервісів підтримки постраждалих від різних видів насильства в умовах війни. Серед них як урядові проєкти, так і ініціативи, створені у партнерстві з громадськими та міжнародними організаціями.

Усі сервіси є перевіреними, конфіденційними та безоплатними.

Платформа допомоги врятованим доступна за наступним посиланням: https://www.help-platform.in.ua/

ДЛЯ КОГО СТВОРЕНА ПЛАТФОРМА?

Якщо Ви постраждали від воєнних дій чи вимушено залишили свою домівку – платформа стане компасом для пошуку можливостей, порад та інструментів підтримки.

Якщо Ви, Ваші близькі/родичі постраждали від насильства – платформа збільшить Вашу обізнаність, як взаємодіяти з постраждалою особою, та надасть поради, як не допустити повторної травматизації Вашої близької людини.

Якщо Ви фахівець по роботі з постраждалими від війни – платформа допоможе знайти корисні матеріали для використання у роботі з постраждалими та контакти ключових надавачів підтримки для подальшої співпраці на допомогу громадянам України.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux