Великдень — одне з найвеличніших церковних свят, під час якого відзначають Воскресіння Ісуса Христа. До цього дня віряни готуються дуже ретельно, дотримуючись Великого посту, наводячи лад вдома, готуючи паски та крашанки. Українці традиційно відвідують службу в церкві, освячують великодні кошики та проводитять час з рідними. Також важливо дотримуватися заборон та відповідних правил пожежної безпеки під час святкування Великодня.
Під час літургії священнослужителі та віруючі використовують відкритий вогонь у приміщеннях храмів, тому потрібно бути більш пильними і уважними при користуванні відкритим вогнем. Після завершення служби не слід залишати у церквах непогашені свічки.
Електропобутові та освітлювальні прилади необхідно від’єднати від електромережі. Необхідно вкрай обережно поводитися із різноманітними електричними пристроями, якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи.
Використання різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів звичайною «скруткою» та використання у електрозапобіжниках так званих «жучків» можуть будь-якої миті призвести до виникнення пожежі. Свічники потрібно встановити на металеві листи, що закріплені на підлозі.
Під час святкувань потрібно поводити себе порядно, виважено, не порушувати протипожежні вимоги, не залишати без нагляду дітей, не дозволяти їм гратися з вогнем.
Тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути.
Жінкам необхідно міцно підв’язувати хустки і прибирати волосся, зменшуючи ризик попадання на них вогню при нахилі голови.
Після служби більшість людей несуть лампадки та запалені свічки додому. Залишаючи їх без нагляду, вони також можуть стати однією з причин пожежі під час святкування Великодня.
У разі виникнення пожежі уникайте паніки та, не гаючи часу, викликайте пожежно-рятувальну службу за телефоном «101». А поки рятувальники поспішають вам на допомогу, прикладіть максимум зусиль для гасіння полум’я та евакуації людей, що знаходяться у місці займання, а саме:
1.Якщо загорівся Ваш одяг, швидко скиньте його, якщо не вдалося – впадіть і качайтеся, збиваючи полум’я.
2.Якщо на іншій людині зайнявся одяг, допоможіть швидко зняти його та залити водою. Якщо осередок пожежі великий – поваліть потерпілого на підлогу (землю) та намагайтеся будь-яким способом збити полум’я: залийте водою, засипте землею, накиньте цупку тканину (брезент, ковдру, пальто) і щільно притисніть її до палаючого одягу. При цьому голову потерпілого слід залишити відкритою, щоб уникнути отруєння продуктами горіння.
3.Варто пам’ятати, що людина, на якій горить одежа, знаходячись у вертикальному положенні, наражає себе на небезпеку поширення полум’я на обличчя, загоряння волосся та ураження органів дихання чадним газом та продуктами горіння, а швидкі рухи, особливо біг, лише підсилюють горіння.
Горіння людських сердець потрібні Богові більше, ніж пожежі від людської недбалості.
Пам’ятайте, що Вас і Ваших близьких оберігає Ваша обачність і турбота про ближнього!